İstanbul Gelişim Üniversitesi

Kariyer Merkezi

Araştırmacı

A

Kariyer Fuarı

Kariyer Sohbetleri

Sektör Araştırmaları

Firma Gezileri

Mezuniyet Sonrası İlk İş Anketi

ARAŞTIRMACI

Gelişim’de F.A.R.K. yaklaşımı çerçevesinde, sağlam bir kariyerin dört temel yapı taşından ikincisini Araştırmacılık olarak tanımlıyoruz.

Kariyer yolculuklarına ilişkin doğru kararları alabilmeleri ve doğru ön hazırlıkları yapabilmeleri için öğrencilerimizi araştırmacı bir bakış açısına sahip olmaları yönünde destekliyoruz. Mesleklerine ilişkin gelişmeleri hem küresel hem de yerel ölçekte yakından takip edebilmeleri ve potansiyel çalışma alanlarında derinlemesine incelemeler yapabilmeleri için onlara geniş olanaklar sunuyoruz.

Kariyerlerine ilişkin doğru kararı verebilmeleri için doğru verilere sahip olmalarını sağlayacak olan Araştırmacılık başlığı altındaki çalışmalarımızı şu başlıklar altında toplamaktayız;

  • Gelişim’de Kariyer Fuarı
  • Gelişim’de Kariyer Sohbetleri
  • Ekonomik ve Sektörel Araştırmalar
  • Firma Gezileri
  • Mezun Öğrenciler Kariyer Anketi

Gelişim’de Kariyer Fuarı

Öğrencilerimizin, kariyer planlama süreçlerinde geniş bir iletişim ağına sahip olmalarının ve doğru verilere ilk elden ulaşmalarının ne denli önemli olduğunu biliyor ve onları bu yönde desteklemek amacıyla her yıl Gelişim’de Kariyer Fuarı düzenliyoruz. Gelişim’de Kariyer Fuarı’nda öğrencilerimiz, sektörlerinde öncü konumda olan firmaların farklı konumlardaki çalışanları, yöneticileri ve İnsan Kaynakları uzmanları aynı platformda buluşuyorlar.

Fuar kapsamında düzenlenen panellere ve çalıştaylara katılarak bir yandan farklı sektörlerde yer alan firmaların çalışma tarzlarına ve işe alım politikalarına ilişkin bilgi sahibi olan öğrencilerimiz diğer yandan ise, staj, yarı zamanlı, tam zamanlı ya da proje bazlı çalışma olanaklarını araştırma fırsatı buluyorlar.

Gelişim’de Kariyer Fuar programına Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Gelişim’de Kariyer Sohbetleri

Öğrencilerimizin kariyer gelişim planlarını oluşturmaya yönelik araştırmalarında onlara sağladığımız bir diğer önemli fırsat ise Gelişim’de Kariyer Sohbetleri’dir. Farklı sektörlerde ve farklı çalışma alanlarında başarılı kariyerlere sahip olan konuşmacıları konuk ettiğimiz Kariyer Sohbetleri’nde öğrencilerimiz, başarının olmazsa olmaz ilkelerini, başarının ardında yatan zorlu süreçleri ve zorluklarla mücadele yöntemlerini birinci ağızdan öğreniyor ve akıllarına takılan soruları doğrudan konuklarımıza sorma olanağı buluyorlar.

Kariyer Sohbetleri takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Ekonomik ve Sektörel Araştırmalar

Öğrencilerimizin, kariyer hedefleri doğrultusunda doğru kararlar alabilmeleri ve sağlam adımlarla ilerleyebilmeleri için genel ekonomik trendlere ve sektörel gelişmelere ilişkin doğru bilgilere sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla en güvenilir kaynaklardan derlediğimiz ekonomik gösterge analizlerini ve sektör raporlarını düzenli olarak kendileriyle paylaşıyoruz.

Sektör araştırma raporlarına Hizmetlerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Firma Gezileri

Sektörlere ve firmalara yönelik araştırmalarını bir adım ileriye taşımak isteyen öğrencilerimizle birlikte, farklı sektörlerden seçtiğimiz öncü ve yenilikçi firmaları ziyarete gidiyoruz. Bu ziyaretlerde öğrencilerimiz, hem olası çalışma ortamlarını yakından gözlemliyor, çalışanlarla sohbet ediyor ve sorularının yanıtlarını ilk ağızdan alma imkânı buluyor, hem de kendilerini onlara tanıtarak ilişki ağlarını geliştiriyorlar.

Firma Gezileri takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Mezun Öğrenciler Kariyer Anketi

Mezun öğrencilerimizin iş yaşamlarına ve kariyer gelişimlerine ilişkin bilgileri derlemek amacıyla Mezun Öğrenciler Kariyer Anketi yapıyoruz. Böylelikle mevcut öğrencilerimizin mezunlarımızın kariyer yolculuklarından esinlenmelerine ve deneyimlerinden faydalanmalarına imkan sunuyoruz.

Mezun Öğrenciler Kariyer Anketi Raporuna Hizmetlerimiz linkinden ulaşabilirsiniz