Istanbul Gelisim University

Career Center

Collaborations That Make a DifferenceTo prepare Career Development Projects that make a difference in the career journey of our students, graduates, and staff we are collaborating with people, teams, associations, public instutions, and companies. 

By means of the strategic collaborations we generate, we provide them extensive possibilities that meet their career development needs.

INTERNAL COLLABORATIONS

SKS Daire Başkanlığı 
In collaboration with Health, Culture, and Sports Department we encourage our students to join the existing university clubs, to found new ones, and to take active roles in club projects that would help them to gain and develeope social skills for their future life.

IGÜ Mezunlar Derneği 
In collaboration with Alumni Association we are conducting Graduate Mentorship Program. We raduate Mentors yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, Mezun Mentor projemizi başlattık. Mezunlarımızın iş bulma sürecinde yaşadıklarını, iş yaşamında karşılaştıkları zorlukları ve başarılı deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmalarını sağlayarak onların iş yaşamına geçişini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin kütüphanemiz tarafından sunulan geniş araştırma kaynaklarına nasıl ulaşabileceklerine ve bu kaynakları nasıl kullanabileceklerine ilişkin eğitim programları düzenliyoruz. 

Dış İlişkiler Ofisi ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin eğitimlerinin belli bir dönemini yurtdışında gerçekleştirmelerinin önemine ilişkin farkındalık kazanmasını sağlıyor ve onları "Dünya Vatandaşı" olma yönünde geliştirmeleri için teşvik ediyoruz.

IIBSF Psikoloji Bölümü ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, kariyer geliştirme sürecinin en kritik adımlarından birisi olan "Kişisel Farkındalık" alanında çalışmalar gerçekleştiriyor ve öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımalarına yardımcı olmak üzere testler ve kişilik envanterleri uyguluyoruz.


KURUM DIŞI İŞBİRLİKLERİMİZ

İŞKUR ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin İŞKUR tarafından gerçekleştirilen eğitimlere katılmalarını teşvik ediyoruz. Böylelikle, öğrencilerimizin, iş gücü piyasasının ne olduğunu ve iş gücü piyasasının işleyişi içerisinde bir iş arayanın kendini nasıl konumlandırması gerektiğini öğrenmesine ve kendisi için bir eylem planı hazırlamasına destek oluyoruz.

IODA, International Organization Development Association ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin uluslararası bir dernek çatısı altında gerçekleştirilen projelerde aktif rol almalarına olanak sunuyoruz. Böylelikle hem iş dünyasından kişilerle tanışmalarını ve ilişki ağı oluşturmalarını hem de farklı kültürlerden gelen kişilerle birlikte çalışarak Dünya Vatandaşı olmaya ilişkin yetkinlik kazanmalarını hedefliyoruz.Akran Mentorlarımız IODA Türkiye Genel Kurul Toplantısı'ndaydı.