İstanbul Gelişim Üniversitesi

Kariyer Merkezi

Farkında

F

Öz Değerlendirme ve Envanter Çalışmaları

Kariyer Rotam Çalıştayı

Güçlü Adımlar Sertifika Programı

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu

FARKINDA

Gelişim’de F.A.R.K. yaklaşımı çerçevesinde, sağlam bir kariyerin dört temel yapı taşından ilkini Kişisel Farkındalık olarak tanımlıyoruz.

Öğrencilerimizin, vazgeçilmez değerlerini ve yaşam beklentilerini bilerek, becerilerinin, yeteneklerinin, istek ve ihtiyaçlarının farkında olarak kariyer yolculuklarına başlamalarını hedefliyoruz.

Kariyerlerine değer katacak ve onlara sürdürülebilir başarıyı getirecek olan Farkındalık çalışmalarımızı şu başlıklar altında ele alıyoruz;

  • Öz Değerlendirme & Kişilik Envanterleri
  • Kariyer Yönetimi Atölye Çalışmaları – Kariyer Rotam
  • Profesyonel Gelişim Sertifika Programı – Güçlü Adımlar
  • Kişisel Gelişim Atölyeleri
  • Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu

Öz Değerlendirme Çalışmaları ve Kişilik Envanterleri

SWOT, SOAR, GAP Analysis ve diğer birçok farklı yöntemler kullanarak gerçekleştirdiğimiz öz değerlendirme çalışmaları ve uyguladığımız kişilik envanterleri ile öğrencilerimizin, çıkacakları kariyer yolculuğu öncesinde kendilerini keşfetmelerine, kişisel farklılıklarını yükseltmelerine ve potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

Öz değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri ile ilgili bilgi almak için bize eposta ile ulaşın

Kariyer Rotam Çalıştayı

Hazırlık sınıfından itibaren tüm öğrencilerimizin katılımına açık olan “Kariyer Rotam” isimli çalıştayda, kariyer planlama sürecini tüm boyutlarıyla ele alıyor ve öğrencilerimizi kariyer rotalarını belirlemek için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerilerle donatıyoruz.

 

Kariyer Rotam Çalıştayı takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Güçlü Adımlar Sertifika Programı

Üçüncü ve dördüncü sınıf ile yüksek lisans öğrencilerimizin katılımına açık olan “Güçlü Adımlar” isimli sertifika programımızda, öğrencilerimizi profesyonel yaşama hazırlıyoruz. Profesyonel yaşamın olmazsa olmazlarını dikkate alarak hazırladığımız temel sertifika programımız 5 modülden oluşmaktadır;

1.Modül: Duygusal Zekayı Kullanmak

2.Modül: Proaktif ve Çözüm Odaklı Olmak

3.Modül: Önceliklendirmek ve Zamanı Yönetmek

4.Modül: Etkili İletişim Kurmak

5.Modül: Kazan-Kazan Anlaşmaları Yapmak

Güçlü Adımlar Sertifika Programı takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Öğrencilerimizin profesyonel çalışma yaşamında gereksinim duyacakları birçok beceri ve yetkinliği daha öğrencilik yıllarındayken kazanmalarını amaçlıyoruz. Kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmalarına katkı sağlayacak olan Kişisel Gelişim atölye çalışmalarını Gelişim’de Fark adı altında gerçekleştiriyoruz.

Sunum Becerileri, Girişimcilik, Müzakere Becerileri, Proje Yönetimi, Ofis’te 5S, İnnovasyon, Yaratıcı Problem Çözümü ve diğer birçok konuya yer verdiğimiz bu atölye çalışmaları tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

Kişisel Gelişim Eğitimleri takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu hizmetlerimizin ana çıkış noktası öğrencilerimizin kendileri için en uygun olan kariyer rotasını belirlerken yanlarında olmak, onlara ayna tutmak ve karar verme süreçlerini kolaylaştırmaktır.

Uzman bir ekiple sunmakta olduğumuz Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu hizmetlerimizden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin öncelikle “Kariyer Rotam” isimli atölye çalışmasına katılmasını istiyoruz. Daha sonra ise kendileriyle yaptığımız bire-bir görüşmelerde ihtiyaç ve beklentilerini belirliyor ve danışmanlık veya koçluk sürecini nasıl yapılandıracağımıza birlikte karar veriyoruz.

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu almak isteyen öğrencilerimizin formu doldurarak G.Ü. Kariyer Merkezi’ne iletmesi ve görüşme için randevu alması gerekmektedir.