İstanbul Gelişim Üniversitesi

Kariyer Merkezi

Akran MentorlarımızAKRAN MENTORLARIMIZIN LİSTESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Akran Mentorluk bir Kazan-Kazan ilişkisidir. Hem Akran Mentor hem de mentorluk yaptığı kişiler açısından önemli faydalar sağlar.
Akran mentorluk sürecinin faydalarını Akademik Başarının Yükselmesi ve Kişisel Gelişim Olanağı Sunması olarak iki ana başlık altında toplayabiliriz;
 
AKADEMİK BAŞARIYA KATKILARI

Akran Mentor Açısından: Okulu tüm yönleriyle tanımak, sunulan akademik gelişim imkanlarının farkında olmak, akademik ve idari personel ile yakın ilişkide olmak.
  
Mentorluk Alanlar Açısından: Okula devamlılık sağlamak, öğrenme gruplarına dahil olarak öğrenme sürecini etkili ve keyifli hale getirmek, akademik başarıya ilişkin sorunlarını çözmek için destek almak.

Akran mentorluk sürecinin mentora ve mentorluk alan kişilere sağlayabileceği bazı Kişisel Gelişim olanaklarını şu şekilde tanımlayabiliriz;
 
KİŞİSEL GELİŞİME KATKILARI

Akran Mentor Açısından: Güçlü bir aidiyet hissetmek, güven duygusu kazanmak, iletişim becerilerini güçlendirmek, problem çözme, hedef belirleme, karar verme ve çatışma çözümü konusunda gelişmek.
 
Mentorluk Alanlar Açısından: Yalnız kalmamak ve yabancılık hissi yaşamamak, okula bağlılık duymak, riskli davranışlardan kaçınmak, sosyal becerilerini güçlendirmek, iyi alışkanlıklar edinmek.
 
Akran Mentor olmak istiyorsanız kariyer@gelisim.edu.tr adresine e-mail göndererek randevu alın lütfen.