İstanbul Gelişim Üniversitesi

Kariyer Merkezi

Rasyonel

R

Özgeçmiş Yazım Atölyesi

Mülakata Hazırlık Seminerleri

Yetkinlik Bazlı Mülakat Provaları

Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Staj ve İş Kaynakları

RASYONEL

Gelişim’de F.A.R.K. yaklaşımı çerçevesinde, sağlam bir kariyerin dört temel yapı taşından üçüncüsünü Rasyonellik olarak tanımlıyoruz.

Öğrencilerimizi, kariyer planlama süreçlerinde rasyonel olmaları, diğer bir deyişle, akla uygun, aklın kurallarına dayanan, ölçülü, ussal, planlı ve hesaplı olmaları yönünde teşvik ediyoruz. Bu bağlamda, kariyerler gelişimini henüz öğrencilik yıllarında başlayan bir süreç olarak görmelerine büyük önem veriyor ve onları staj ya da yarı zamanlı çalışmalar konusunda destekliyoruz.

İş yaşamına erkenden adım atarken kendilerini hem yazılı hem de sözlü olarak doğru ve etkili bir şekilde ifade edebilmeleri, mülakat ve değerlendirme süreçlerinde başarılı olabilmeleri için hazırlamak amacıyla şu çalışmaları gerçekleştiriyoruz;

  • Özgeçmiş Yazım Atölyesi
  • Mülakata Hazırlık Semineri
  • Yetkinlik Bazlı Mülakat Provaları
  • Değerlendirme Merkezi Uygulamaları
  • Staj ve İş Arama Kaynakları

Özgeçmiş Yazım Atölyesi

Özgeçmiş yazımını, ’bireyin öne çıkan vasıflarıyla diğer insanlar üzerinde bıraktığı izlenim’ olarak tanımlayabileceğimiz ‘Kişisel Marka’ oluşturma sürecinin önemli bir adımı olarak görüyor ve öğrencilerimizin özgeçmiş oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla atölye çalışmaları düzenliyoruz.

Kurumların işe alım birimlerinde çalışan ve neredeyse her gün onlarca özgeçmiş okuyan uzmanların yorum ve önerilerini de alma fırsatı buldukları bu atölye çalışmalarında öğrencilerimize kendilerine mülakat fırsatı tanıyacak etkili bir özgeçmiş oluşturmaları konusunda yol gösteriyoruz.

Özgeçmiş Yazım Atölyesi tarihlerine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Mülakata Hazırlık Semineri

Öğrencilerimizin kariyer gelişim planlarını oluşturmaya yönelik araştırmalarında onlara sağladığımız bir diğer önemli fırsat ise Gelişim’de Kariyer Sohbetleri’dir. Farklı sektörlerde ve farklı çalışma alanlarında başarılı kariyerlere sahip olan konuşmacıları konuk ettiğimiz Kariyer Sohbetleri’nde öğrencilerimiz, başarının olmazsa olmaz ilkelerini, başarının ardında yatan zorlu süreçleri ve zorluklarla mücadele yöntemlerini birinci ağızdan öğreniyor ve akıllarına takılan soruları doğrudan konuklarımıza sorma olanağı buluyorlar.

Mülakata Hazırlık Seminerleri takvimine Etkinliklerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

Rasyonel Ol

  • Özgeçmiş Oluşturma Atölyesi
  • Mülakata Hazırlık Seminerleri
  • Yetkinlik Bazlı Mülakat Provaları
  • Staj ve İş Arama Kaynakları