KARİYER GELİŞTİRME MERKEZİ


Farkındalık Tanımımız

Kişisel farkındalığı yüksek, güçlü ve zayıf yönlerini tanıyan, kariyer gelişimine ilişkin net hedefleri olan ve hedeflerine ulaşmak için hem güçlü yönlerini daha da güçlendirmeye hem de zayıf yönlerini geliştirmeye yönelik planlı çaba içerisinde olan bir birey olmak.

İGÜ Kariyer Merkezi olarak, öğrencilerimizin, mezunlarımızın ve çalışanlarımızın kişisel farkındalığını yükseltmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar şunlardır;

Öz Değerlendirme & Kişilik Envanterleri

SWOT, SOAR, GAP Analysis, GROW ve benzeri yöntemleri kullanarak gerçekleştirdiğimiz öz değerlendirme çalışmaları ve kişilik envanterleri ile öğrencilerimizin, mezunlarımızın ve çalışanlarımızın kişisel farklılıklarını yükseltmelerine ve potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

Kariyer Yönetimi Atölye Çalışmaları – Kariyer Rotam

Hazırlık sınıfından itibaren tüm öğrencilerimizin katılımına açık olan  Kariyer Rotam çalıştayında, iş ve kariyer farkını ortaya koyuyor, kariyer planlama sürecini tüm boyutlarıyla ele alıyor ve öğrencilerimizi kariyer rotalarını belirlemek için ihtiyaç duyacakları sosyal becerilerle donatıyoruz.

Profesyonel Gelişim Sertifika Programı – Güçlü Adımlar

Üçüncü ve dördüncü sınıf ile yüksek lisans öğrencilerimizin ve idari personelimizin katılımına açık olan Güçlü Adımlar isimli sertifika programımız 5 modülden (40 Saat) oluşmaktadır;


1.Modül: Duygusal Zekayı Kullanmak
2.Modül: Proaktif ve Çözüm Odaklı Olmak
3.Modül: Önceliklendirmek ve Zamanı Yönetmek
4.Modül: Etkili İletişim Kurmak
5.Modül: Kazan-Kazan Anlaşmaları ve Sinerji

Kişisel Gelişim Atölyeleri

Öğrencilerimizin profesyonel çalışma yaşamında gereksinim duyacakları birçok sosyal yetkinliği daha öğrencilik yıllarındayken kazanmalarını amaçlıyoruz. Kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmalarına katkı sağlayacak olan Kişisel Gelişim atölye çalışmalarını Gelişim’de Fark projesi kapsamında gerçekleştiriyoruz.
Sunum Becerileri, Girişimcilik,  Müzakere Becerileri, Proje Yönetimi,  Çatışma Yönetimi, İnnovasyon, Yaratıcı Problem Çözümü ve diğer birçok konuya yer verdiğimiz bu atölye çalışmaları tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu

Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu hizmetlerimizin ana çıkış noktası öğrencilerimizin kendileri için en uygun olan kariyer rotasını belirlerken yanlarında olmak, onlara ayna tutmak ve karar verme süreçlerini kolaylaştırmaktır.
Uzman bir ekiple sunmakta olduğumuz Kariyer Danışmanlığı ve Kariyer Koçluğu hizmetlerimizden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin öncelikle “Kariyer Rotam” isimli atölye çalışmasına katılmasını istiyoruz. Daha sonra ise kendileriyle yaptığımız bire-bir görüşmelerde ihtiyaç ve beklentilerini belirliyor ve danışmanlık veya koçluk sürecini nasıl yapılandıracağımıza birlikte karar veriyoruz.