KARİYER GELİŞTİRME MERKEZİ


Gelişim'de F.A.R.K. Yaratan Kariyer Gelişimi Projeleri hazırlamak üzere, farklı alanlarda bilgi ve deneyime sahip olan kişilerle, ekiplerle, vakıflarla, derneklerle, kamu kurumlarıyla ve özel kuruluşlarla işbirlikleri oluşturuyoruz.

Bu sayede, öğrencilerimize, mezunlarımıza ve çalışanlarımıza, kariyer gelişimine ilişkin birçok farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri etkin bir destek ağı sunabiliyoruz.

KURUM İÇİ İŞBİRLİKLERİMİZ

SKS Daire Başkanlığı ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde öğrencilerimizi okulumuz bünyesinde bulunan kulüplere katılmaya, yeni kulüpler kurmaya, kulüp projelerinde aktif görev almaya teşvik ediyor ve projelerini hayata geçirme sürecinde onlara destek oluyoruz.

İGÜ Öğrenci Konseyi ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde öğrencilerimizin kariyer gelişimine ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini ilk ağızdan öğrenme imkanı buluyoruz. Konsey yöneticileri ve konsey üyeleriyle yaptığımız periyodik toplantılarda, Kariyer Merkezi çalışmalarımıza ilişkin çalışmaları birlikte gözden geçiriyor ve projelerimizi birlikte planlıyoruz. 

IGÜ Mezunlar Derneği ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, Mezun Mentor projemizi başlattık. Mezunlarımızın iş bulma sürecinde yaşadıklarını, iş yaşamında karşılaştıkları zorlukları ve başarılı deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmalarını sağlayarak onların iş yaşamına geçişini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin kütüphanemiz tarafından sunulan geniş araştırma kaynaklarına nasıl ulaşabileceklerine ve bu kaynakları nasıl kullanabileceklerine ilişkin eğitim programları düzenliyoruz. 

Dış İlişkiler Ofisi ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin eğitimlerinin belli bir dönemini yurtdışında gerçekleştirmelerinin önemine ilişkin farkındalık kazanmasını sağlıyor ve onları "Dünya Vatandaşı" olma yönünde geliştirmeleri için teşvik ediyoruz.

IIBSF Psikoloji Bölümü ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, kariyer geliştirme sürecinin en kritik adımlarından birisi olan "Kişisel Farkındalık" alanında çalışmalar gerçekleştiriyor ve öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımalarına yardımcı olmak üzere testler ve kişilik envanterleri uyguluyoruz.


KURUM DIŞI İŞBİRLİKLERİMİZ

İŞKUR ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin İŞKUR tarafından gerçekleştirilen eğitimlere katılmalarını teşvik ediyoruz. Böylelikle, öğrencilerimizin, iş gücü piyasasının ne olduğunu ve iş gücü piyasasının işleyişi içerisinde bir iş arayanın kendini nasıl konumlandırması gerektiğini öğrenmesine ve kendisi için bir eylem planı hazırlamasına destek oluyoruz.