KARİYER GELİŞTİRME MERKEZİ


Rasyonellik Tanımımız

Akla uygun davranan, kararlarında ölçülü ve ussal olan, plan yapan ve planı doğrultusunda ilerlerken karşılaşabileceği engelleri öngörerek bunlara karşı hazırlık yapan bir birey olmak.


Öğrencilerimizin, mezunlarımızın ve çalışanlarımızın kariyer yolculuklarında rasyonel adımlarla ilerlemelerine yardımcı olmaya yönelik çalışmalarımız şunlardır;

Özgeçmiş Yazımı
 
Özgeçmiş yazımını, ’bireyin öne çıkan vasıflarıyla diğer insanlar üzerinde bıraktığı izlenim’ olarak tanımlayabileceğimiz ‘Kişisel Marka’ oluşturma sürecinin önemli bir adımı olarak görüyor ve öğrencilerimizin özgeçmiş oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla atölye çalışmaları düzenliyoruz.

Kurumların işe alım birimlerinde çalışan ve neredeyse her gün onlarca özgeçmiş okuyan uzmanların yorum ve önerilerini de alma fırsatı buldukları bu atölye çalışmalarında öğrencilerimize kendilerine mülakat fırsatı tanıyacak etkili bir özgeçmiş oluşturmaları konusunda yol gösteriyoruz.

Yetkinlik Bazlı Mülakat Çalıştayı

İşe alım ve terfi süreçlerinde giderek ön plana çıkan “yetkinlik bazlı mülakat” konusunda atölye çalışmaları düzenliyoruz.  Uygulama bazlı bu çalışmalarda, öğrencilerimiz ve mezunlarımızla, hem ilk işe alım sürecinde hem de terfi aşamasında katılacakları mülakatlarda nelere dikkat etmeleri gerektiği ve güçlü yanlarını nasıl ortaya çıkarabilecekleri hakkında konuşuyoruz.

Çalışanlarımızla gerçekleştirdiğimiz yetkinlik bazlı mülakat çalıştaylarında  ise “yeniden görevlendirme” ve “terfi” süreçlerini ele alıyoruz.