Kariyer Geliştirme Merkezi

İGÜ Kariyer Merkezine Hoş Geldiniz

  1.   Kariyer Geliştirme Merkezi
  2. İçerik


İGÜ Kariyer Merkezine Hoş Geldiniz


İGÜ Kariyer Merkezi olarak Gelişim’de F.A.R.K. Yaratan Kariyer sloganıyla yola çıktık ve stratejimizi, başarılı bir kariyer yolculuğunun vazgeçilmez nitelikteki dört unsurunu temel alarak oluşturduk; Farkındalık, Araştırmacılık, Rasyonellik ve Katılımcılık.

Farkındalık
Kişisel farkındalığı yüksek, güçlü ve zayıf yönlerini tanıyan, kariyer gelişimine ilişkin net hedefleri olan ve hedeflerine ulaşmak için hem güçlü yönlerini daha da güçlendirmeye hem de zayıf yönlerini geliştirmeye yönelik planlı çaba içerisinde olan bir birey olmak.

Araştırmacılık
Meslek alanına ilişkin gelişmeleri hem küresel hem de yerel ölçekte yakından takip eden, potansiyel çalışma alanlarını derinlemesine inceleyen ve kendisinin nasıl bir artı değer katabileceğini araştıran bir birey olmak.

Rasyonellik
Akla uygun davranan, kararlarında ölçülü ve ussal olan, plan yapan ve planı doğrultusunda ilerlerken karşılaşabileceği engelleri öngörerek bunlara karşı hazırlık yapan bir birey olmak.

Katılımcılık
Hayatın pasif bir izleyicisi değil, aktif bir katılımcısı olan, şikayet etmek ya da mazeret üretmek yerine çözüme odaklanan, yenilikçi ve yaratıcı alternatifler üreterek olumlu yöndeki değişimlere öncülük eden bir birey olmak.