Kariyer Geliştirme Merkezi -

İş Arama Platformları

gelişim üniversitesi
  1.   Kariyer Geliştirme Merkezi
  2. İçerik


İş Arama Platformları


 Günümüz dünyasında, bireylerin hayallerindeki işi bulmak konusunda ne kadar zorlandıkları herkes tarafından bilinen bir gerçek. Dünya genelinde kaliteli iş arayan kişi sayısının, kaliteli iş sayısından çok daha fazla olduğu, üstelik nüfus artışının kaliteli iş sayısından çok daha hızlı arttığı söyleniyor. Dolayısıyla iş aramak da artık bir iş haline geldi. Bir iş sürecinde olduğu gibi, iş arama sürecinde de, hedefleri doğru belirlemek, gereken ön hazırlıkları yapmış olmak, doğru planlamak ve karşılaşılan zorluklar karşısında dirençli olmak gerekiyor.

Bu noktada Internet, bireylerin hayallerindeki işi bulmak için yararlanabilecekleri önemli kaynaklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kurum ve kuruluşlar, daha hızlı ve daha ekonomik olması nedeniyle eleman arayışlarını giderek artan ölçüde Internet üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ediyorlar. Eleman taleplerini, hem kendi web sitelerindeki İnsan Kaynakları bölümlerini hem de iş arama platformlarını kullanarak karşılamaya çalışıyorlar.

İş arama sürecinizi planlarken bu gerçeği gözardı etmemelisiniz. Kariyer planınız doğrultusunda, çalışmak istediğiniz kurumların web sitelerindeki IK bölümlerini ve iş arama platformlarını yakından takip etmek, CV'nizi oluşturmak ve sıklıkla güncellemek, iş arama işinizde size yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki  iş arama sürecinde faydalı olabilecek bazı platformlar yer almaktadır. Bu platformları inceleyerek kendiniz için uygun bulduklarınızda CV oluşturabilirsiniz. 

https://www.mezun.com/
https://www.iskur.gov.tr/
https://www.careerjet.com.tr/
https://tr.linkedin.com/
https://tr.jooble.org/
https://tr.indeed.com/
https://www.yenibiris.com/
https://www.unisbul.com/
https://www.computerjobs.com/
https://tr.neuvoo.com/
https://www.kariyer.net/
https://www.secretcv.com/
https://www.engelsizkariyer.com/
https://www.buneis.com/

Bu sayfamızda paylaşmakta olduğumuz İş Arama Platformları arasında yer almasını önerdiğiniz başka sayfalar varsa lütfen kariyer@gelisim.edu.tr adresine bildirin.
Önerilerinizi en kısa sürede değerlendirip gerekli araştırmaları yaptıktan sonra uygun olanları sitemize ekleyeceğiz.

   iş arama